Southwire® 781300 Steel Manual Jack Stand, 2500 lb Load, 4 in Pipe, Steel
Invoice Description
HI FOLD-A-JACK, V-HEAD 2500# CAPACITY HEIGHT ADJ FROM 28IN -49IN SUMNER PIPE JACKS
Tech Specs
Back To Top| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Manual Jack Stand |
| Brand | Southwire |
| In Stock | Y |
| Color | Black |
| Load Capacity | 2500 lb |
| Maximum Height | 49 in |
| Minimum Height | 28 in |
| Pipe Size | 4 in |